HOME  |  CONTACT
ANNOUNCEMENT
Develi Promotion
Click to watch the video

II. ULUSLARARASI DEVELİ-ÂŞIK SEYRANİ VE TÜRK KÜLTÜRÜ KONGRESİ


Saygıdeğer Bilim İnsanları 


10-11-12 Ekim 2019 tarihlerinde Kayseri Develi’de düzenlenecek olan II. Uluslararası Develi-Âşık Seyrani ve Türk Kültürü Kongresinin ana teması; Develi, Âşık Seyrani ve Türk Kültürüolarak belirlenmiştir. İkincisini düzenleyecek olduğumuz kongremiz: Kayseri Valiliği, Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Erciyes Üniversitesi ve Develi Kaymakamlığı’nın desteği ile Azerbaycan Milli İlimler Akademisi Folklor Enstitüsü ortaklığında Develi Belediyesi’nin organizasyonunda gerçekleştirilecektir.

Develi, Âşık Seyrani ve Türk Kültürü ile ilgili bilimsel çalışmaları paylaşmayı, Develi, Âşık Seyrani ve Türk Kültürü alanlarında çalışan bilim insanlarını bir araya getirerek işbirliğini sağlamayı ve yeni çalışma alanlarının oluşmasına katkı bulunmayı amaçlayan Kongre;  Develi, Âşık Seyrani ve Türk Kültürü ile ilgili paneller ve yine bu üç alanla ilgili bildirilerin sunulacağı oturumlardan oluşacaktır.

Bildiriler tam metin olarak kabul edilecek ve bildiri dili Türkiye Türkçesi olup, sunular Türkiye Türkçesinde yapılacaktır. Kabul edilen bildirilerin tam metinleri kitap olarak yayınlanacaktır. Ayrıca kongre kapsamında; Âşıklar söyleşisi, Develi, Âşık Seyrani ve Türk kültürü ile ilgili sergiler yapılacaktır.

Siz değerli bilim insanlarını 10-11-12 Ekim 2019 tarihlerinde Kayseri Develi’de düzenlenecek olan II. Uluslararası Develi-Âşık Seyrani ve Türk Kültürü Kongresi’nde  görmekten mutluluk duyacağımızı belirtir, çalışmalarınızda başarılar dileriz.

 Saygılarımızla.

 

           

       Doç. Dr. Recep ÖZKAN                                                            Mehmet CABBAR

Kongre Düzenleme Kurulu Başkanı                                         Develi Belediye Başkanı

 

ÖNEMLİ NOT:

Katılımcı sayısı sınırlı olup, katılımcılardan katılım ücreti alınmayacaktır. Konaklama ve yemek giderleri Develi Belediyesi tarafından karşılanacaktır. Katılımcılar ulaşım giderlerini kendileri karşılayacaklardır.


Bildiri yazım kuralları için tıklayınız.SOCIAL PROGRAM
SUPPORTING
ORGANIZATIONS
Copyrighted in 2019 INTERNATIONAL DEVELİ - ASİK SEYRANİ AND TURKISH CULTURE CONGRESS
Web tasarım Medyatör